Zol-tár

Tartózkodó kérelem

 

 

piruett

 

vagyok

aki gagyog

s ragyog

 

 Tompagábor Kornél felvétele

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1982-ben születtem Zalaegerszegen. Általános iskolai tanulmányaimat Egerváron végeztem 1988 és 1996 között, az utolsó generációhoz tartozom, akit még kisdobossá avattak. 1996 és 2000 között a zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium speciális angol osztályába jártam, itt kezdtem el verset és prózát írni. Jelenleg mint az iskola angol-magyar szakos tanára a jelen irodalom iránt érdeklődő gimnazistáit terelgetem Szépirodalmi Műhelyemben. 2000-ben érettségiztem, ezután a PTE angol-magyar szakán tanultam, 2006-tól ugyanitt vagyok az Irodalomtudományi Doktori Iskola ösztöndíjas Ph.D. hallgatója. Diploma előtt három féléven keresztül oktattam az egyetem Angol Nyelvészeti Tanszékén, jelenleg a Modern Irodalomtörténeti és Irodalomelméleti Tanszéken tartok órát A (poszt)modern Don Quijote címmel.

Irodalmi életem első jelentős állomása volt, amikor 2000-ben részt vehettem a Diákírók, Diákköltők Országos Találkozóján Sárváron. Ez év júniusában alma materemben megkaptam a Dr. Schuster Oszkár Irodalmi Díjat. Az egyetemi évek alatt számos felolvasóesten vettem részt Pécsett, majd a Fiatal Írok Szövetsége (FISZ) szervezésében Agárdon, Bonyhádon, Felsőiszkázon és Budapesten. Nagy fordulópont volt számomra a FISZ 2005. évi alkotói pályázata, ahol vers kategóriában második helyezést értem el. Ennek eredménye a 2007 októberében megjelent verseskötetem, a (Sz)árnyak a Léthe felett is. Meghatározó volt számomra, amikor 2007 áprilisában a Pécsi Művészetek (és Irodalom) Háza VersMegálló pályázatán két verssel bekerültem a legjobb száz közé - neves kortárs költők társaságába.

Sokaknak tartozom hálával, hogy idáig eljutottam, s ha még többre viszem se feledkezem meg róluk. Köszönöm a Jóistennek a gondolkodás és a másként gondolkodás adományát. Hogy író embernek teremtett. Köszönöm szüleimnek, őseimnek, rokonaimnak, hogy kitartanak mellettem. Művészetről való gondolkodásom, művészetben való létezésem legelső, máig meghatározó forrása Presser Gábor zenéje. Később Dés László és általa George Gershwin gazdag művészete hatott rám elsősorban. Irodalmi mestereimnek mindenekelőtt Weöres Sándort, Karinthy Frigyest, Örkény Istvánt és Pilinszky Jánost tartom. A világirodalomból Cervantest és Ken Kesey-t szeretem különösen. Számomra felejthetetlen olvasmányélményt, alapvető léttapasztalatot jelentenek, szavaik, gondolataik megtermékenyítik írásaimat, de egyikőjük sem példakép, akit szépíróként követnék munkámban. Köszönet jár gimnáziumi és egyetemi csoporttársaimnak, zrínyis kolléganőimnek valamint tanítványaimnak, akik lelkes és értő olvasói voltak (és remélem, lesznek) szövegeimnek. Nagy hálával tartozom Kappanyos Andrásnak, aki szóval és tettel egyaránt mellettem áll valamint Karáth Anitának és Tompa Gábornak, akik nemkülönben. Köszönöm a FISZ Könyvek sorozatszerkesztőinek, Csepregi Jánosnak és Mészáros Mártonnak, hogy első találkozásunk óta bíznak bennem, és számítanak rám. (...) (..) (.) ()

Végül, de nem utolsó sorban szeretném köszönetemet kifejezni azoknak, akik segítettek a honlap technikai létrehozásában: Budai Dánielnek és Juhász Tibornak valamint igazgatómnak, Horváth Attilának, aki hozzájárult, hogy megjelenhessek a gimnázium honlapján.

 

>> Vissza a főoldalra