Kornai Júlia – Kovács Előd – Lövey Éva – Pálovicsné Tusnády Katalin – Schubert Mihály:

a középiskolák 9. évfolyama számára

I. – II. kötet

Alkotószerkesztő: Csatár Katalin

Apáczai Kiadó, Celldömölk, 2009

A tankönyv a matematikai ismeretek átadása mellett a diákok gondolkodásának fejlesztésére is nagy figyelmet fordít. Változatos témájú feladatai, a feladatokhoz kapcsolódó színes illusztrációk felkeltik a tanulók érdeklődését, és kellő motivációs bázist biztosítanak azok megoldásához. A változatos, érdekes, időnként játékos feladatok megoldása közben valamennyi kulcskompetencia-terület számos képességének fejlődése biztosítható.
A tanulók sok önellenőrzésre alkalmas példával találkozhatnak, ezenkívül lehetőség van a differenciálásra is, mivel a tananyagban és feladatokban egyaránt egyértelműen elkülönülnek a továbbhaladáshoz szükséges, illetve az annál magasabb szintű ismeretek. Mindemellett a könyvben matematikatörténeti kiegészítések, érdekességek is helyet kaptak.
A kötet tankönyvi része számos feladatot tartalmaz, emellett csatlakozik hozzá egy feladatgyűjtemény is, így a tanulóknak egyéb matematikai feladattár megvásárlása szükségtelen.
A definíciókat és tételeket a korosztály nyelvezetének megfelelően, matematikai precizitással, kiemelt betűszedéssel találják meg a tanulók. Az érdeklődőbb diákok és az emelt szintű érettségire készülők kedvéért a tételek bizonyításai is megtalálhatók a tankönyvben.
A kollégák felkészülését módszertani kézikönyv segíti. Ez a tanári segédlet nemcsak a kompetenciaalapú oktatás lényegét, a tankönyv és a feladatgyűjtemény feladatainak megoldását tartalmazza, hanem ötleteket ad a különböző tanulásszervezési módok alkalmazására, valamint a diákok értékelésére is. A kézikönyvben megtalálható az Apáczai Kiadó akkreditált matematika-tanterve és az ahhoz csatlakozó tanmenetjavaslat is.
A tankönyv a legszélesebb értelemben elősegíti a kompetenciaelvű oktatást: a feladatok sokrétűségével, más tantárgyakhoz kapcsolódásával erre minden lehetőséget megad.

(Ismertető a hátsó borító alapján)

A tankönyv tartalomjegyzéke
Mintaoldalak a tankönyvből