Berceliné Sztyehlik Zsuzsa - Gálffy Istvánné - Gudenus László - Gulyásné Lőrincz Ilona - Horváth Attila - Hubert Tibor - Keczer Zoltán - Lőrentei Tamás - Marton Anikó - Orbán Anna - Szabadhegyi Csaba - Szlávi Péter - Török Turul - Varga Balázs - Zsakó László:

Programozási feladatok I. - II.

A kötetet összeállította: Zsakó László

Kossuth Kiadó, 1997

1987-ben jelent meg a Számítástechnikai feladatok 2000-ig című feladatgyűjtemény, 2000 feladattal, s ezek egy részének megoldási javaslatával. Tíz év elteltével a korábbi gyűjtők egy része úgy gondolta, hogy az elmúlt évtized számítástechnikai tankönyvkiadása egyik legnagyobb volumenű termékét újra ki kellene adni. Ennek érdekében az arra vállalkozók átnézték a feladatokat, az elavultakat kihagyták, a módosítani valókat átfogalmazták, s a feladatgyűjteményt új feladatokkal bővítették.

A kétkötetes feladatgyűjtemény mindazoknak szól, akik számítástechnikát tanulnak a Nemzeti Alaptanterv szerint. Elsősorban azok forgathatják sikerrel, akik az átlagosnál többet foglalkoznak programozással. Így alapműve azoknak, akik részt vesznek számítástechnikai versenyeken (például a Nemes Tihamér országos középiskolai számítástechnikai tanulmányi versenyen), illetve programozásból szeretnének felvételizni egyetemeken, főiskolákon. Ugyanúgy jó feladatokat tartalmaz programozást tanuló egyetemi és főiskolai hallgatóknak.

A feladatgyűjtemény fejezetei olyan témakörökről szólnak, amelyek az általános és középiskolai számítástechnikai tananyaghoz kapcsolódnak, de van közöttük elmélyültebb tudást igénylő probléma is. Minden fejezet néhány, a tartalomra utaló kulcsszóval, egy rövid bevezetővel és irodalomjegyzékkel kezdődik.

A feladatok nem kötődnek egyetlen programozási nyelvhez, de tekintve, hogy a közoktatásban legelterjedtebb a Pascal, ezért a nyelvorientált feladatok nagy része ehhez kapcsolódik, bár néhány esetben ajánlott a Basic vagy a C nyelvű program is.

(Részlet a könyv előszavából)